İMPLANT
 

İmplantlar, ağızda hiç diş bulunmayan veya bir yada birden fazla diş eksikliklerinde yapay kökler olarak kullanılmaktadır. Üzerine yapılan protezler sayesinde ana dişiniz gibi çiğneme yapılmakta ve ayrıca çok daha başarılı estetik sonuçlar alınabilmektedir. Tek diş eksikliklerinde bile yandaki dişlere zarar vermeden, sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz. İmplantlar son derece dayanıklı,çene kemiğiyle bütünleşebilen titanyumdan imal edilmektedir. Lokal anestezi altında yarım saat kadar süren bir operasyonla yerleştirilirler. Ağızda ömür boyu sorunsuz fonksiyon görmeleri amaçlanır.

İmplant uygulaması diş çekiminden ne kadar süre sonra yapılır?

Böyle durumlarda öncelikle dişin kökünde lezyon, kist, iltihap olup olmadığına, kemiğin yapısal durumuna ve diş köklerinin durumuna bakılır. Buna göre diş çekiminin hemen ardından implant uygulanabileceği  gibi, çekim boşluğunun kemikle dolması için 3-4ay bekleme süresicine de girilebilir.

İmplant uygulaması için yaş önemli midir?

İmplant adayları için yaş büyük bir etken değildir. Önemli olan hastada implantların sabitleştirileceği kemik yapısıdır

İmplantlarıma en iyi bakımı nasıl yaparım?

Hastalar implant çevresini düzenli olarak fırçalamalıdırlar. Özenle bakılmayan implantlar, ilerde kemik kaybına ya da tedavi edilmediği takdirde başarısızlığa neden olabilecek diş eti hastalıklarına yol açabilirler.


 

 

ApeksWeb.com